TAŚMY TRANSPORTUJĄCE MODULARNE/ŁAŃCUCHY PŁYTKOWE

W naszej ofercie posiadamy również szeroką gamę taśm modularnych i łańcuchów płytkowych wykonanych z różnych rodzajów materiałów w szerokiej gamie kolorów oraz opcji akcesoryjnych (zabieraki, bandy boczne). Są one skonstruowane z plastikowych modułów uformowanych metodą wtrysku lub metalowych. Składają się ze splecionych ze sobą modułów łączonych plastikowymi lub metalowymi pinami, a są napędzane przez plastikowe lub metalowe koła zębate, z centralnym otworem w kształcie kwadratu lub koła, w który zostaje zamocowany kwadratowy lub okrągły wał.

 

Przy ich doborze niezbędna jest znajomość warunków środowiskowych i operacyjnych występujących podczas pracy taśmociągu, m.in. czy taśma pracuje w ruchu prostolinijnym czy skrętnym, jaka jest odległość między wałkiem biernym a napędowym, szerokość taśmy, czy pracuje pod kątem czy nie, jaka jest prędkość ruchu taśmy i co taśma transportuje (jaką gęstość ma transportowany produkt, jaki ma kształt, wymiar, twardość, czy zawiera wilgoć, jaką ma temperaturę, jakie są jego właściwości tarcia, czy jest ogrzewany lub chłodzony, w jakich warunkach odbywa się mycie produktu lub suszenie, czy wymaga zastosowania taśmy z atestem spożywczym,

Uniwersalny charakter taśma modularnych i łańcuchów płytkowych sprawia, że mogą znaleźć zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.