AKCESORIA DO TAŚM

PROFILE NA WARSTWIE WIERZCHNIEJ

Warstwa wierzchnia taśmy transportującej może posiadać profil. Wartym podkreślenia jest fakt, że określony profil nie jest przypisany do danego typu taśmy. Można dzięki temu nadawać profil różnego rodzaju taśmom. W zależności od rodzaju profil nadaje taśmie określone właściwości.

ZABIERAKI NIEWZMOCNIONE PROSTE, ŁAMANE I SKOŚNE

ZABIERAKI WZMOCNIONE PROSTE I ŁAMANE

Zabieraki wzmocnione tkaniną są powszechnie stosowane w aplikacjach wymagających od zabieraka dodatkowej siły. Odporne na zużycie, mają długą żywotność, nawet w ekstremalnych warunkach. Te
zabieraki są oczywiście zgodne z wytycznymi FDA i UE dotyczącymi kontaktu z żywnością

PALCE

Palce zostały opracowane specjalnie do transportu produktów wymagających delikatnego obchodzenia się z nimi, takich jak owoce i warzywa. Są również bardzo odpowiednie do dokładnego pozycjonowania produktów, czy odprowadzania nadmiaru wody z taśmy.

IGŁY

Zostały stworzone do szybkiego i delikatnego przetwarzania delikatnych produktów. Podczas zbioru, czyszczenia i sortowania delikatnych produktów, takich jak owoce, warzywa i ziemniaki, ostrożne obchodzenie się musi być priorytetem. To wpływa na jakość produktu, co wpływa na ceny.

STOŻKI I JEŻE

Stożki i jeże są używane głównie do zbioru ziemniaków, roślin bulwiastych i różnych rodzajów warzyw. Kruche plony są oddzielane od brył, kamieni, pędów i liści bez uszkodzeń. Połączone są w nich silne właściwości gumy z elastycznością PVC- stożki i jeże są montowane na taśmie przenośnikowej z PVC.

SPECJALNE WYPUSTKI

Są to wypustki specjalnie zaprojektowane do transportu szparagów, ale mogą być również wykorzystywane do innych zastosowań. Te niskie, miękkie grudki są rozmieszczone w rzędach na taśmie przenośnika.

ZABIERAKI TRÓJKĄTNE

Mechanizacja staje się coraz ważniejsza w przetwarzaniu ciętych kwiatów. Taśmy ze specjalnymi trójkątnymi zabierakami opracowane specjalnie do tego zastosowania.
Taśmy z trójkątnymi zabierakami zapewniają zwiększoną wydajność w przetwarzaniu, sortowaniu i wiązaniu ciętych kwiatów. 

ZABIERAKI PÓŁOKRĄGŁE

Szybkie przetwarzanie delikatnych owoców wymaga odpowiedniej taśmy. Owoce szybko się psują i łatwo ulegają uszkodzeniu. Dlatego chcesz szybko i starannie przetworzyć zbiory i dostarczyć je do klienta lub branży przetwórczej. Taśmy przenośnikowe zastępują siłę roboczą i przyczyniają się do szybkiego przetwarzania owoców i warzyw. Specjalne wersje taśmy transportującej zapobiegają ich uszkodzeniu, zapewniając ich optymalną jakość.

ZABIERAKI CHEVRON

Zaletą specjalnych taśm z zabierakami chevron jest elastyczność i lekkość- od 20% do 30% lżejsze od taśm gumowych, co umożliwia projektowanie lżejszych maszyn, zastosowanie mniejszych średnic rolek, łatwą instalację i czyszczenie. Idealne do transportu pochyłego towarów (np. ziemniaków), dostępne standardowo w dwóch kolorach: czarnym, bez atestów spożywczych oraz niebieskim z atestami spożywczymi (FDA, UE), odporne na tłuszcz.

FALE BOCZNE

Zalecane do transportu materiałów sypkich, zapobiegają wysypywaniu się ich na boki. Produkowane są z PCV, PU, PE, dostępne są w różnych kolorach, wysokościach i wzorach.

KOLOROWE LINIE NA TAŚMIE

Możemy dostarczyć również taśmy przenośnikowe z kolorowymi liniami (dostępne kolory: czerwony, żółty, pomarańczowy, szary, zielony, czarny, niebieski, jasnoniebieski i biały), do dokładnego sortowania kwiatów lub innych produktów o różnych długościach.
Przy przetwarzaniu kwiatów ciętych i cebulowych oprócz ich wagi i dojrzałości, dokładnie badana jest ich długość. 

PASKI STERUJĄCE

Listwa sterująca z PVC jest specjalnie produkowaną taśmą, w której występuje poprzeczny profil żebrowy. Pas sterujący jest umieszczony na warstwie spodniej taśmy.
Produkt ten przyczynia się do dobrego sterowania taśmą na przenośniku. Ważne jest, aby były prawidłowo zamontowane. Wykonane są z PVC, ale i również z odpornego na zużycie tworzywa Hytrel®. Szerokość w jakiej występują to do około 90 mm.

PROWADNIKI

Prowadniki są umieszczone zwykle na spodniej stronie (stronie ruchu) taśmy przenośnika, aby dobrze sterować taśmą lub aby absorbować powstające siły poprzeczne. Możliwe też jest umieszczenie ich od góry (strona transportowa). Dostępne są w różnych wersjach- rodzaj tworzywa, kolor, kształt, rzeźbione i gładkie. Oprócz tych standardowych z PCV, PU i PE, które na ogół mają twardość między 60° Shore A (PVC) i ok. 90° Shore A (PE, PU i TPU),

ZAMKNIĘTE BRZEGI

W zastosowaniach, w których wymagany jest bardzo wysoki poziom higieny, np. W przemyśle spożywczym, taśmy przenośnikowe mogą być wyposażone w zamknięte brzegi. Stosowana jest do tego specjalna technika i tworzywo.

Włóknina wewnątrz taśmy jest całkowicie zamknięta i przez to jest chroniona przed wnikaniem wilgoci i zanieczyszczeniem przez drobnoustroje, dzięki czemu higiena podczas procesu produkcji może być lepiej kontrolowana.

ZWYKŁE I SPECJALNE USZCZELNIENIE BOCZNE

Aby zapobiec zanieczyszczeniu pod taśmą, przenośniki są często wyposażone w taśmę uszczelniającą wzdłuż obu brzegów taśmy transportującej lub instalacji. Dostarczamy materiał uszczelniający w różnych wersjach.

Oprócz zwykłych uszczelnień, można zastosować również uszczelnienia wyposażone w specjalne struktury oraz aluminiowe profile ułatwiające montaż. Ta wersja ma tę zaletę, że uszczelnienie można szybko wymienić: wystarczy wsunąć nowe w profil.

DODATKOWE POWŁOKI NA TAŚMIE

Czasami nie ma standardowego typu taśmy transportującej do określonego zastosowania. W takich przypadkach dodanie dodatkowej powłoki na linii powlekania może zapewnić indywidualne rozwiązanie.

Taśmy przenośnikowe składają się z jednej lub kilku warstw tkaniny o określonym składzie, kolorze i grubości. Jeśli żaden ze standardowych typów taśmy przenośnikowej nie spełnia wymagań użytkowników końcowych, można znaleźć proste rozwiązanie, dodając np. dodatkową grubą lub bardzo mocną powłokę do standardowego typu taśmy.

TAŚMY Z OTWORAMI- PERFORACJĄ

Możliwości plotera tnącego są wielkie.

Tnie materiały o grubości do 6 mm w dowolnym kształcie i jest w pełni sterowany komputerowo. Ma powierzchnię roboczą 2270 x 3200 mm. Skomplikowane projekty i duże serie można wycinać z dużą precyzją.

ŁĄCZENIE TAŚM

Taśmy przenośnikowe mogą być połączone w obwód termicznie różnymi technikami (zgrzew zygzakowaty, czołowy, prosty, skośny), ale również za pomocą spinek ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. W niektórych przypadkach plastikowy lub stalowy łącznik taśmowy jest najlepszym rozwiązaniem w celu zamknięcia taśmy w obwód.